HackPrague 2017 rozdal 80 000 Kč
Hackathon nebyl jen o novém technologickém řešení

HackPrague 2017 rozdal 80 000 Kč

Nadšení vývojáři, profesionálové a studenti IT oborů se na 36 hodin společně setkali, aby za pomoci mentorů vytvořili prototyp nového technologického řešení. Jak se to týmům povedlo? Kdo zvítězil? A co všechno se na největším hackathonu v ČR událo? O tom vám přinášíme právě teď reportáž.

Hackathon nebyl jen o novém technologickém řešení

Specifikem letošního hackatonu byla neomezená svoboda. Tedy svoboda ve zvoleném tématu. Účastníci tak mohli vyvíjet skutečně cokoliv, co je napadlo. Vítězný projekt Whadoo, který získal cenu partnera Kiwi.com a hlavní výhru 50 000 Kč, kombinuje API z mnoha zdrojů. Pro představu se jedná o platformy jako Airbnb, Facebook či Google a sbírá data uživatelů pro doporučení všech aktivit spojených s cestováním (ubytování, zážitky, jídlo).

Byli jsme poslední rok na zhruba desítce hackathonů, mnoho z nich dokonce vyhráli. HackPrague je ale určitě nejlepší akce, kterou jsme navštívili, překonala i zahraniční hackathony,” říká Josef Korbel, člen vítězného týmu Whadoo.

Další projekty byly neméně zajímavé

Vítěze akce tedy známe. Na druhém místě se s aplikací, která nahrává telefonní hovory a je schopna z nich na základě klíčových slov vytvářet a nabídnout uživateli další možné aktivity, umístil tým SummApp. A bronzovou příčku s aplikací v messengeru usnadňující konverzaci pomocí předdefinovaných zpráv obsadila skupina Vene FB. Všechny přihlášené projekty byly ovšem velmi zajímavé.

Jen pro představu zde uvedeme pár z nich:

  • Aplikace, která je schopna rozeznat prodělanou mrtvici pomocí FAST metodologie.
  • Platforma pro personalizaci obsahu bez nutnosti stahování aplikace.
  • Aplikace, která na mapě zobrazuje informace o známých místech z knih.
  • Nástroj personalizace obsahu, který je schopen prostřednictvím kamery rozeznat tvář uživatele a uzpůsobit mu obsah na míru, a to jak prostřednictvím kamery na počítači, tak v budoucnu i na reklamních bannerech.

Spousta zajímavých nápadů i kreativních tvůrců. O inovativní atmosféru se navíc během celé akce starali speakeři a mentoři z předních společností jako Facebook, Google, Concur, a dalších. Už teď se proto velmi těšíme na další ročník tohoto inovativního hackathonu.


David Rewenda
David Rewenda
majitel portálu Startupisti.cz


Podobné články
OTH a Libor Klapeč nakupuje další firmu
Nákup společnosti APPKEE, s. r. o. nebyl jediný výrazný nákup, k němuž došlo. Investiční skupina OTH, Obchodní a technologický holding, ...
OTH a Libor Klapeč nakupuje
Investiční skupina OTH ( Obchodní a technologicky holding  a.s.) vedená Liborem Klapečem vstupuje na technologicky trh, a kupuje společnost na ...
weXelerate: Registrace na druhý turnus otevřená do 13. listopadu 2017!
weXelerate: Registrace na druhý turnus otevřená do 13. listopadu 2017! Největší startupový a inovační hub ve střední a východní Evropě, weXelerate spojuje velké ...
FaceUp.com - moderní technologie v boji proti šikaně
Čeští středoškoláci úspěšně bojují se šikanou. I na mezinárodním poli. Šikana. Velmi nepříjemná součást dnešních školních dnů. Podle statistik ji prakticky ...