Můj sen je svobodně dělat, co mě baví s lidmi, které mám rád, říká Filip Mikschik

Filip Mikschik – zakladatel Startupjobs.cz

Zdravím Filipe, popište mi ve zkratce Váš StartupJobs.cz? Čím se zabýváte?
StartupJobs je pracovní portál, kde na jedné straně stojí spoustu startupů a zajímavých firem, kde je práce výzvou a na druhé straně mnoho schopných lidí, kteří hledají práci, co je bude bavit. My se snažíme tyto dva světy co nejlépe propojovat a ukázat všem, že hledat si práci může být příjemné.

Kolik je dnes na Startupjobs registrovaných Startupů?
Aktuálně atakujeme hranici osmi set registrovaných a schválených firem. S tím, že samozřejmě ne všechny firmy aktuálně obsazují pozice. Těch je kolem dvou stovek.

Máte přehled o nabídkách prací, které jsou přidávány jinými firmami? Filtrujete je podle určitých kritérií?
Každou nabídku i firmu před zveřejněním schvalujeme, takže máme přehled o všem, co je možné na StartupJobs najít. Nabídky jsou samozřejmě členěny do kategorií podle oboru ať jde o pozice z marketingu a obchodu přes programátory všech možných jazyků po práci v administrativě či grafice. Je možné také procházet nabídky podle velikosti firmy, proto máme třeba i zvláštní sekci pro hledání spoluzakladatele. A když vím, že chci pracovat pro firmu do dvaceti lidí, můžu si takové firmy odfiltrovat jedním kliknutím.

Kolik lidí dnes pracuje pro Startupjobs?
V současnou chvíli je základní tým o velikosti šesti lidí. Dva programátoři a grafik se starají o vývoj produktu – jak ze strany zájemců, tak administrace z pohledu firem. O to, aby se firmám i zájemcům u nás líbilo se starají naše dvě sales/marketing/support holky. A já dělám od všeho trochu a hlavně se snažím nás posouvat dál a starat se o příjemné pracovní prostředí. Pak máme také spoustu externistů, kteří se starají třeba o copywriting nabídek nebo další příležitostné akvitivity.

Tým Startupjobs

Tým Startupjobs

Jak vypadá Váš běžný pracovní den?
Ve startupu něco jako běžný den úplně neexistuje, každý den je jiný a to je na tom tak zábavné. Obvykle dorážím do kanceláře po deváté, kdy už mám cestou prošlé emaily, co dorazily během noci a po ránu procházím statistiky a klíčové metriky. Dopoledne se snažím odbavit maximum operativy – každý týden sedím s každým členem týmu jeden na jednoho, abychom prošli vše podstatné, na čem pracuje, co jsou priority atd. A samozřejmě je to čas odbavit maily, které se neustále valí. Po rychlém obědě, který nám už standardně během pár minut zajišťuje Ordr se snažím víc zaměřit na náročnější komplexní úkoly. Často se přesunu vedle do místnosti na gauč, kde je klid. Někdy kolem šesté je čas vyrazit domů, na chvíli vypnout. Po desáté večer se opět vracím k práci, protože večer mám jako nejproduktivnější část dne, kdy odbavuji věci, na které se přes den nedostalo, stejně jako tento rozhovor. Někdy před druhou ráno je čas naplánovat další den, nastavit priority a jít spát.

Měl jste podnikatelského ducha i za mladších let?
Bohužel nemám žádné hezké příběhy s prodejem svačin spolužákům, ale bavilo mě pořád něco dělat, zkoušet, vytvářet. V 15 jsme dal dohromady pro jednoho spolužáka z vyšší třídy úplně primitivní eshop systém, od 16 už jsem pak pravidelně pracoval, vytvářel webové stránky pro různé klienty. Uměl jsem je hezky zabalit i když zdrojový kód byl dost děsivý, ale tomu klienti nerozumněli. Podstatné bylo, že vše fungovalo a snadno se používalo.

Jaké máte plány do budoucna? Chystáte spustit další úspěšné projekty?
Plánů je spoustu, aktuálně se týkají hlavně StartupJobs a novinek, které připravujeme a chystáme. Myslím, že v oblasti, kterou se zabýváme, tedy hledání vhodných lidí do firem, je velké množství výzev, které si uvědomujeme a se kterými se chceme poprat.

Startupjobs.cz

Startupjobs.cz

Poslední otázka: Co je vašim snem, ať už v profesním či osobním životě?
Můj sen je svobodně dělat, co mě baví s lidmi, které mám rád. Takže StartupJobs je pro mě splněný sen, protože se každé ráno do práce těším za úžasným týmem, s kterým je budování StartupJobs radost.


David Rewenda
David Rewenda
majitel portálu Startupisti.cz


Podobné články
Jiří Diblík - začal ve dvanácti
Nedávno jsme psali o aplikaci ToGo (zde). Dnes přinášíme rozhovor s Jirkou Diblíkem, který stojí za tímto nápadem. Jste velmi mladý ...
Sliders.cz: nadějný nováček mezi hudebními přehrávači
Autorem nápadu a zároveň výhercem ceny hlavního partnera je student informatiky na VŠB – Technické univerzitě Ostrava Viktor Nawrath. Dlouho ...
André Dravecký: ShipVio se stane významným hráčem na poli logistiky a přepravy zásilek
Přímo na jednom workshopu GISTinUP jsme se potkali se zakladetalem startupu ShipVio a udělali rozhovor. A o kom že to ...
"Místo aby stát podnikatelům pomáhal, staví jim do cesty překážky"
"Místo aby stát podnikatelům pomáhal, staví jim do cesty překážky" říká Jakub Domitra, výkonný ředitel projektu iq STARTUP O tomto projektu ...