FaceUp.com – moderní technologie v boji proti šikaně
Šikana nemá šanci!

Čeští středoškoláci úspěšně bojují se šikanou. I na mezinárodním poli.

Šikana. Velmi nepříjemná součást dnešních školních dnů. Podle statistik ji prakticky každý sedmý žák někdy zažil na vlastní kůži. Ať už v té či oné podobě, setkat se s ní může prakticky každý. A boj s ní je velmi složitý. Oběti to nemají jednoduché. Právě proto se ale tři čeští středoškoláci rozhodli, že to změní. Jak? A o co se jedná? 

Moderní technologie v boji proti šikaně

Právě tři mladí studenti z Jižní Moravy, Jan Sláma, David Špunar a Pavel Ihm, založili společnost FaceUp Technology, v rámci které vyvíjí webový systém a mobilní aplikaci pro boj se šikanou.

Je to velice prosté – studenti zde mají možnost nahlásit podezřelou aktivitu, nebo se zkrátka svěřit s pocitem, že se u nich ve třídě někdo necítí dobře. Na druhou stranu ale zapomeňte na žalování a ukazování prstem. Samotní vlastníci poukazují na to, že celý web je brán čistě pozitivně a dokonce se zde úplně vyhýbají slovu “šikana”. Studenti se tedy nemusí bát, že by někomu přitížili.

Aplikace má spoustu funkčností
Kromě samotného nahlášení podivných situací či nepříjemného jednání někoho z jejich spolužáků, je aplikace vybavena také anonymním online chatem, kde se studenti mohou v reálném čase propojit s konkrétním učitelem a vyřešit s ním v podstatě jakoukoliv situaci v reálném čase.

Na jednoduchosti aplikace se ale nic nemění. Používat ji mohou skutečně všichni. Prostor je zde nejen pro samotné studenty, ale také pro jejich učitele a rodiče. Všichni se mohou do boje proti šikaně zapojit.

Šikana nemá šanci!
Aplikace v tuto chvíli míří za oceán. Zakladatelé by s ní chtěli pomoci studentům ve Spojených státech amerických, kde denně nejde do školy kvůli strachu z šikany na 160 tisíc dětí. Právě zde tedy cítí FaceUp svůj největší potenciál.

Cesta to sice nebude jednoduchá, ani levná, ale už teď jsou zakladatelé této revoluční aplikace na dobré cestě. Získali totiž skvělého investora, Jiřího Hlavenku. Ten s projektem spolupracuje už prakticky od začátku a figuruje ve firmě nejen jako důležitý investor, ale také jako mentor.

Na trh plánujeme vstoupit do dvou měsíců od začátku nového školního roku, ale přesné datum s jistotou říct nedokážeme. Do té doby se náš vývojový tým rozšíří o jednoho dalšího vývojáře. Věříme, že se zadaří, a náš systém bude reálně pomáhat na školách po celém světě,” uzavírá své nejbližší plány Honza Sláma, CEO a největší podílník ve společnosti FaceUp Technology s.r.o.


David Rewenda
David Rewenda
majitel portálu Startupisti.cz


Podobné články
OTH a Libor Klapeč nakupuje další firmu
Nákup společnosti APPKEE, s. r. o. nebyl jediný výrazný nákup, k němuž došlo. Investiční skupina OTH, Obchodní a technologický holding, ...
OTH a Libor Klapeč nakupuje
Investiční skupina OTH ( Obchodní a technologicky holding  a.s.) vedená Liborem Klapečem vstupuje na technologicky trh, a kupuje společnost na ...
weXelerate: Registrace na druhý turnus otevřená do 13. listopadu 2017!
weXelerate: Registrace na druhý turnus otevřená do 13. listopadu 2017! Největší startupový a inovační hub ve střední a východní Evropě, weXelerate spojuje velké ...
FaceUp.com - moderní technologie v boji proti šikaně
Čeští středoškoláci úspěšně bojují se šikanou. I na mezinárodním poli. Šikana. Velmi nepříjemná součást dnešních školních dnů. Podle statistik ji prakticky ...