Je tu ještě jedna technologie, která by mohla zabít iPhone

IPhony představují monstrózních 68% z celkových příjmů společnosti Apple. Pokud na trh vstoupí mobilní technologie, která předčí iPhone, mohlo by to celou firmu ohrozit. To je také důvod, proč právě teď Apple investuje do tolika různých špičkových technologií. Potřebují hit, a to brzo. Naštěstí , ze všech “ dalších velkých věcí “ na obzoru je jen jedna technologie, která má schopnost předčit a vlastně i nahradit iPhone.

Řeč je o rozšířené realitě. V rozšířené realitě, člověk nosí zařízení přes obličej , aby jim viděl virtuální prvky. Můžete stále vidět oblast kolem sebe, ale můžete také vidět plovoucí digitální objekty ve svém zorném poli, jako jsou aplikace, hry či oznámení.

Jedna ze společností, která již investuje do rozšířené technologie je Microsoft. Loni v lednu, společnost odhalila svůj HoloLens, který slibuje revoluci v tom, jak lidé pracují, hrají hry apod. S HoloLens můžete navrhnout 3D objekty v plném 3D prostoru pomocí jednoduchých gest jako je polohování a svírání.

Můžete si také zahrát 3D hry přímo ve vašem obývacím pokoji, s přesvědčivými vizuální a zvukovými efekty, díky nimž máte pocit, že roboti létájí kolem vašeho obývacího pokoje. Není problém surfovat na webu nebo sledovat Netflix z libovolného místa v domě – bez nutnosti použití televizoru nebo počítače. Pokud se chcete dívat na televizi ze stacionárního místa ve vašem domě, rozšířená realita transformuje televizi na zeď a libovolně si nastavíte její velikost.

HoloLens může také nabídnout interaktivní komunikaci v reálném čase. Microsoft prokázal že, není problém hrát virtuální hry jako “ Minecraft “ v reálném světě. Zřízení má ovšem i potenciál pro streamování her z herní konzole.

Řekněme, že chcete hrát svou oblíbenou videohru , ale někdo jiný chce využít televizi. Není v tom žádný problém, jen pozastavíte hru a přes HoloLens budete pokračovat v hraní kdekoliv jinde v domě.

Loni v květnu, Apple získal společnost s názvem Metaio, která se rozšířenou realitou také zabývá. Díky ní si dnes můžete představit nábytek Ikea ve vaší domácnosti. A v loňském roce, Apple najal jednoho inženýra z týmu HoloLens. Směr Applu neznáme, ale určitě nezůstanou pozadu.

Zdroje: Microsoft, Techinsider


David Rewenda
David Rewenda
majitel portálu Startupisti.cz


Podobné články
Obce si oblíbily notifikace pro své občany od Notifee
Informovat občany zavčasu o aktuálním dění v obcích, to je hlavní úkol každého starosty. Lidé chtějí vědět, co se bude ...
OTH a Libor Klapeč nakupuje další firmu
Nákup společnosti APPKEE, s. r. o. nebyl jediný výrazný nákup, k němuž došlo. Investiční skupina OTH, Obchodní a technologický holding, ...
Peněženku už nezapomeneš, neztratíš, nezmizí
Zažil jsem to, zrovna dnes. Natankovaná nádrž a já bez dokladů - což žádná pohroma není, ale i bez peněz, ...
Ve finále ostravského akcelerátoru zabodoval cyklostan i svítící kapalina
Autorky cyklostanu Helena Záleská a Petra Krhutová jsou vášnivé cyklistky a rády podnikají vícedenní vyjížďky spojené s kempováním. Vždy však ...