Konference o talentu: ZA KOLIK?

Peníze, cena, hodnota, zisk, náklady, investice, čas a bohatství.

Konference, kterou jste vytvářeli společně s námi. A možná o tom ani nevíte:-) Viváckými dveřmi vás prošlo už mnoho a na všech snídaních, workshopech a akcích posloucháme, co vás nejvíc trápí. Není překvapením, že jedno z nejožehavějších témat jsou právě peníze a (sebe)hodnota. Proto konference s jednoduchým názvem „ZA KOLIK?“ Chytněte si své místo a přijďte si pro cenné zkušenosti řečníků i praktické rady z workshopů.

„Bohatství není něco, co získáme. Je to něco, na co se naladíme“ (Dr. Wayne W. Dyer)

Přijďte se naladit, inspirovat a získat cenné kontakty.

Program:

 

Pátek 20.11.

15:00 – 15:30 Registrace
15:30 – 15:45 Zahájení konference
15:45 – 16:15 Roman Šmiřák / Rainfellows
16:15 – 16:45 Jakub Domitra / Busyman

16:45 – 17:15 Občerstvení

17:15 – 17:45 Zdeněk Čech / Zastoupení EK v ČR
17:45 – 18:15 Lenka Mynářová / Nafigate
18:15 – 18:45 Jan Zeman / CzechInvest
18:45 – 19:15 Kristýna Swanky / Swanky

19:15 Tombola, občerstvení, networking,

20:00 Afterparty

Sobota 21.11.

10:00 – 13:30 Jaký je můj vztah k penězům
10:00 – 14:00 Hra Finanční svoboda
10:00 – 13:00 Konzultace Busyman / 6 x 30 min

14:30 – 17:30 Za vším jsou peníze
14:30 – 18:30 Hra Finanční svoboda

 

Kdo bude řečnit?

Roman Šmiřák /Sebevědomé = úspěšné podnikání/

kouč, lektor, mentor, konzultant a sympaťák s nakažlivým úsměvem z týmu Rainfellows

„Sníme o úspěchu, o velkých zakázkách, o velkých penězích. Fascinují nás příběhy Steve Jobsů, Billů Gatesů, Alešů Buksů. Videa a příběhy úspěšných vypadají tak snadno, ale v reálu si každý musí projít svou jedinečnou cestou. Prakticky jsme sami za sebe na schůzce s klientem, který nás tlačí s cenou dolů, až na dno naší vlastní sebehodnoty. A pak je tady agresivní typ podnikatele á la “Vlk z Wallstreet”, který svou arogancí úspěšně přechází do protiútoku, ale z dlouhodobé perspektivy za sebou nechává jen mrtvoly. Úspěch je víc, než vydělat peníze.“

Roman staví podnikatelské sebevědomí jako rovnováhu mezi měkkou a tvrdou stránkou podnikání, mezi Altruistou a Vlkem z Wallstreet, jako středobod životního úspěchu. Témata jako vyjednávání, jak si stanovit cenu a říct si o ni jsou aktuálně velmi žhavá, Roman s těmito tématy “vyprodal” např. květnovou business snídani @Připojse.


Jakub Domitra / Investor jako partner do projektu – Za kolik?/

výkonný ředitel firmy Busyman

Napadlo vás někdy, že byste do svého podnikání přizvali investora? Nebo jste o tom zatím vůbec nepřemýšleli? Jak říká Jakub, zatím je to něco, o čem čteme, že se děje v USA. Ale že takovéto možnosti jsou i u Nás se dostává do povědomí teprve poslední měsíce.

„V České republice je téma zapojení soukromého investora do projektu pojem, který se dostává do povědomí veřejnosti teprve v posledních měsících. Je to něco, o čem slýcháme a čteme, že se děje v USA, ale že by takováto možnost byla i u Nás se moc neví. Takže jak vlastně vypadá pozice startupů u Nás v porovnání se světem? Na tuto a další otázky se Vám pokusím odpovědět v rámci své přednášky. A na co se tedy těšit? Jak má vypadat příprava projektu pro investora, zda je vůbec Váš projekt pro něj zajímavý, jak probíhají samotná jednání a hlavně, jak si vhodně nastavit podíly či finance?“

Jakub se v oblasti peněz pohybuje každý den a v jeho práci padají částky menší, ale i pro mnohé z nás závratné. Jeho vášní je spojovat perspektivní podnikatelské plány s aktivními investory a investicemi.V rámci Busymana má na starosti komunikaci a přípravu projektů pro investory, organizaci eventů, prezentování Busymana a jeho činnosti na konferencích, přípravu a implementaci nových vnitřních postupů, koordinaci marketingu a PR a vymýšlení nových strategických plánů.

Působí v Praze a na Severní Moravě (primárně Ostravsko a Novojičínsko), kde se setkává jak s investory, tak s autory projektů, a kde spolupracuje s různými coworkingovými centry i jednotlivci.


Zdeněk Čech

ekonomický poradce – Zastoupení Evropské komise v ČR

Jak je to s penězi v Evropě? Jak je na tom EURO? Jaká je situace za hranicemi? A jak to ovlivňuje podnikatele v ČR? O tom si můžete poslechnout v přednášce Zdeńka Čecha. Přidá také informace o možnostech financování z nového investičního plánu EU, který byl vyhlášen Evropskou komisí Jeana Clauda Junckera a Evropskou investiční bankou v listopadu 2014 a do provozu spuštěn v září 2015. Zástupci zejména malých a středních podniků získají praktické rady, jak mohou dosáhnout na financování z Evropského fondu pro strategické investice (EFSI), ať již prostřednictvím soukromého kapitálu, rizikového kapitálu či jiných finančních nástrojů.

Zdeněk Čech je ekonomický poradce na Zastoupení Evropské komise v České republice. V roce 1997 začal kariéru v České národní bance jako měnový expert. Do Evropské komise nastoupil v roce 2003 v rámci Generálního ředitelství pro hospodářské a finanční záležitosti (DG ECFIN). Pracoval na analýzách a predikcích hospodářského vývoje zemí EU, dále pak v teamu pro zavedení eura. V průběhu krize spolupracoval s Mezinárodním měnovým fondem na záchraných finančních programech v jihovýchodní Evropě. V roce 2009 působil jako zástupce Ministra financí České republiky na globálním fóru G20. Doktorát z ekonomie získal na Vysoké škole ekonomické, absolovoval studijní pobyty mj. na London School of Economics a IMF Institute (Washington D.C., USA).


Lenka Mynářová

Talent Management je klíčové téma pro všechny vyspělé ekonomiky světa. Turbulentní současnost vyžaduje, aby talenti vytvořili a zrealizovali budoucnost. O talenty panuje neúprosný boj v globální měřítku, protože je jich extrémní nedostatek. Kdo je to talent? Co talent potřebuje pro to, aby se rozvinul? Kolik stojí talent? Má země, která svými talenty mrhá, budoucnost? Nebo budou čeští talenti vytvářet budoucnost USA,Číny, Singapuru, Saudské Arabie, Jižní Koreje a dalších zemí, které už dávno ví, žetalenti jsou národní bohatství?

Lenka Mynářová je CMO a členkou představenstva NAFIGATE Corporation, a.s. Více než 20 let se věnuje marketingu, brand managementu a talent managementu. Specializuje se na oblast marketigu vědy a výzkumu. Podílela se na vzniku a řízení více než 200 národních, mezinárodních a globálních značek ve všech segmentech trhů. Zpracovala marketingovou strategii Dolní oblasti Vítkovic a vedla projekt vybudování science centra – Svět techniky v Ostravě. Z vlastních prostředků podporuje dlouhodobě 4 výjimečné české talenty.S Ladislavem Marešem spolupracuje od roku 2005. Prvním společným projektem bylo uvedení technologie Nanospider na globální trh. Od roku 2011 působí v NAFIGATE Corporation, a.s. a řídí všechny marketingové aktivity a business development na všech trzích a pro všechny značky. Zastřešuje rovněž projekt účasti NAFIGATE Corporation, a.s. na EXPO 2015.
Lenka Mynářová je autorkou strategie značky Hydal i business strategie biotechnologie Hydal. Tato strategie byla hodnocena jako excelentní v rámci Frost and Sullivan Inovation Award 2015.


Kristýna Swanky /Více než čísla/

zakladatelka Swanky

SWANKY – lokální střelec mezi neziskovými organizacemi. Neinspirují se – ostatní se inspirují od nich. Udrželi si nezávislost- nežijí z dotací. Žijí z kvalitních služeb- služeb převážně pro děti. Výuka inline bruslení, skateboardingu či lekce vědátorství? Koncept INLINEkids, SKATEkids a HITECHkids, koncept aktivit pro děti bez medailí- pro radost. Tak specifický- mimo cílení na výkon a přesto úspěšný a stabilní i na tak specifickém trhu jako je Ostrava. Příběh SWANKY- jak sama říká obyčejný příběh- bude prezentovat zakladatelka Kristýna Swanky, která říká, že jejich práce ve SWANKY je více než čísla


Jan Zeman

CzechInvest, vedoucí oddělení rozvoje startupů

Jak to vypadá, když vaši firmu podpoří samotný CzechInvest? To nám přijde říct na konferenci Jan Zeman. Těšíme se o to víc, že nám to ukáže na příběhu neobyčejné firmy Contiqua, která spojila design s materiálem určeným k likvidaci.

CzechInvest podporuje začínající inovativní podnikatele již několik let. Jedním z nástrojů této podpory byl i projekt nazvaný CzechEkoSystem – ekosystém pro rizikový kapitál, v jehož rámci mohly podpořené start-upy čerpat specifické poradenství zajišťované primárně zkušenými podnikateli a top managery, kteří jim pomáhali s rozjezdem businessu. Jednou z takto podpořených společností byla i Contiqua s.r.o., jejíž příběh bude představen v rámci prezentace.

Contiqua s.r.o. představuje skupinu designerů, která navrhuje a vytváří nové produkty tak, aby zpracovávaly průmyslový odpad. Z materiálů, které byly odsouzeny k likvidaci, tvoří něco krásného. Společnost spolupracuje s největšími světovými firmami i nejmenšími lokálními profesionály. Baví je příběhy věcí a ekologie. Společnost věří, že je potřeba být součástí řešení. We use design to deal with waste.


MODERUJE: Renča Ptáčníková

Renča je moderátorkou všech viváckých konferencí. Může tak předvést to, co jí jde nejlíp: spojování lidí a mluvení:-) Provede nás v pátek jednotlivými přednáškami, tak se těšte.

Renata je zakladatelkou Viva Ostrava, nadšenou inovátorkou celospolečenských témat. Ráda spojuje, komunikuje a spolupracuje. Vivu založila proto, že chtěla vybudovat v Ostravě lidské a otevřené místo.

Ve Vivě ji můžete potkat kdekoliv. Naše vizionářka se tady občas objeví, něco zorganizuje, něco naplánuje, něco vyfotí, něco vytvoří, něco nápíše, něco natočí, s někým se potká a pak zase jde.


Workshopy (sobota 21.11.)

 

Jaroslav Procházka / Jaký je můj vztah k penězům?

/10:00 – 13:30/

Náš vztah k penězům silně zrcadlí náš vztah k životu. Chcete vědět, co pro vás znamenají peníze? Berete je jako nutné zlo? Jsou pro vás jen prostředkem a neřešíte je? Hromadíte je? Strachujete se o ně nebo je naopak necháváte proudit? Chcete si tento podvědomý postoj zvědomit? Pak je tento workshop určený pro vás. Opět budeme pracovat s intuicí, podvědomými postoji, ve dvojicích i ve skupině.

Důležité: každý účastník si s sebou musí přinést 500 Kč ve stokorunách nebo i padesátikorunách

Jarek je IT mentor a lektor týmových dovedností a kreativních workshopů, kterého baví podporovat lidi v hledání toho, kde jim to nejvíc sedí a firmy v inovacích, doručování skutečné hodnoty a změně kultury. Pro ty, co chtějí zrealizovat svůj nápad, zlepšit už existující podnikání, ale i zaměstnance vede podnikatelský inkubátor ve Viva Ostrava a stejné aktivity organizuje i pro studenty vysokých škol v Ostravě. Pracoval v několika malých a středních českých firmách, velkých mezinárodních korporacích i českých institucích. Spolupořádal a vytvářel konference Kvalita ve vzdělávání, Konference o talentu ve Viva Ostrava či Ostravský TEDx. O své zkušenosti se rád dělí také v knihách, e-knihách či jako garant pisatel HRkavarna.cz. K zastižení je na emailu jarek@differ.cz.


René Procházka / Finance a podnikání – Za vším jsou peníze

/14:30 – 17:30/

Ve WS si ukážeme:

  • Jak stanovit cenu pro zákazníka
  • Jak vytvořit Rozpočet pro zahájení nebo rozjezd podnikání
  • Jak nadefinovat základní údaje o tržbách a nákladech
  • Jak vytvořit základní Finanční plán pro podnikání nebo projekt

René Procházka je jednatel a konzultant Institutu rozvoje podnikání, s.r.o. Tématikou podnikání a zakládání firem a společností se zabývá od roku 1992. Během své praxre pomohl přes 1.000 podnikatelů se založením firem či společností a to jak se zacílením své činnosti, tak tvorbou podnikatelského záměru a finančního plánu. S každým podnikatelem vždy probíhalo individuální poradenství.

 


Hra Finanční svoboda s Lukášem Kozielem

/10:00 – 14:00/ nebo /14:30 – 18:30/

Pojďme se spolehnout sami na sebe a společně si zahrát hru Finanční svobody: „Za co koupit nový dům? Spořit přes stavebko? Nebo přes podílové fondy? Nebo raději vzít hned hypotéku? A co ty pojistky? Jsou vůbec k něčemu?“
Pojďte si vyzkoušet 30 let života a nakládání s osobními financemi nanečisto!
Zábavu i poučení garantujeme.

Lukáš je spolumajitelem realitní společnosti P&P Partners, a současně podniká ve finančním poradenství.
„Vyhledávám podnikatelské příležitosti tam, kde ostatní vidí něco nefunkčního, kde mají předsudky a zaujímají k tomu negativní postoj. Právě ve finanční sféře vnímám obrovskou příležitost k nápravě a ke změně. Proto, jako expert na finance, předávám své know-how běžným lidem. Starám se o jejich vlastní klid a bezpečí a učím je rozumět penězům, zejména pak tomu, jak se mění hodnota peněz v čase a jak je lze nechat pracovat bez nutnosti své aktivní účasti.“
V současnosti si do týmu vybírá lidi, kteří mají stejně jako on touhu měnit trh a zlepšovat tak úroveň finanční gramotnosti i života běžných lidí.

„Jde o to udělat z podnikání a obchodu celoživotní zaměstnání, ne pouze příležitost olupovat v něm po několik let lidi a pak se odebrat na odpočinek.“ – Tomáš Baťa


Osobní konzultace – Busyman

Máte nápad na startup, podnikatelský záměr či vlastníte již fungující byznys a hledáte nové cesty rozvoje?

Potřebujete zpětnou vazbu či poradenství, zda je Váš nápad na trhu realizovatelný?

V sobotu v čase od 10h – 13h máte možnost Váš nápad probrat s majiteli Busymana, kteří se tvorbou obchodních strategií a firem zabývají na denní bázi.

Na jednu konzultaci je vyhrazen prostor 30min(celkem 6 konzultací) a v rámci konference je zdarma.

Možnost nahlásit se dopředu máte skrze email domitra@busyman.cz či na prezentační listině na místě v pátek 20. listopadu.


Cena 390 Kč / 290 Kč pro studenty a účastníky inklubátoru III

– v ceně jsou zahrnuty páteční přednášky, cattering, afterparty a jeden sobotní workshop. Registrace na workshopy bude probíhat během konference, kdy se bude možno napsat na zvolený workshop.

Pokud se budete chtít zúčastnit více workshopů, za každý další se platí 100 kč na místě.

Renata Ptáčníková
Renata Ptáčníková
zakladatelka ViVa Ostrava


David Rewenda
David Rewenda
majitel portálu Startupisti.cz


Podobné články
Mezinárodní konference Startup World Cup & Summit (SWCS)
Praha bude hostit mezinárodní konferenci Startup World Cup & Summit (SWCS) Pražský palác Lucerna se na jeden den promění ve velestánek ...
Ostravský akcelerátor Green Light jde do finále
Pro registraci a více informací navštivte http://greenlight.vsb.cz/. Vstup je zdarma. Nenechte se ujít finále ostravského akcelerátoru Green Light, které se uskuteční ...
Může se podnikatelský nápad vylíhnout na ulici?
V Ostravě nyní probíhá zajímavá akce s názvem Sdílko podporující ty, co měli dostatek odvahy pustit se do vlastního projektu a ...
Školení US MARKET ACCESS CENTER / GISTinUP
Startupisti.cz přijali pozvání na setkání a zúčastnili se dnes na půdě GISTinUP workshopu pro startupy, zastřešené právě společnosti GISTinUP. Tématem ...