Malé podniky jásají! Platební terminály usnadňují život!
Mobilních zařízení mPOS

Malé podniky jásají! Platební terminály usnadňují život!

Spousta malých podniků nedávala až do teď svým zákazníkům vůbec možnost platit kartou. Největší překážkou byly samozřejmě peníze. Náklady spojené s provozem stacionárních platebních terminálů jsou totiž pro mnoho malých či začínajících podniků neúnosné. Určitě to znáte…

Jenže vývoj a potřebu zákazníků platit kartou nezastavíte! Proto se na trhu nedávno objevila novinka v podobě mobilních zařízení mPOS. Ty možnost platit kartou malým podnikům výrazně usnadňují. Stále více a více jich proto realizuje platby právě prostřednictvím karty. Mobilní terminály mPOS jsou zkrátka dalším krokem ve vývoji bezhotovostních platebních systémů.

mPOS terminály jsou revolucí na trhu
Tam, kde dosud dominovaly tradiční velké platební terminály, brzy bude mPOS. Je to totiž malá kapesní čtečka platebních karet velikosti kalkulačky, která se vám vejde i do kapsy a váží jen okolo 100 gramů.

Přístroj jednoduše propojíte s aplikací na smartphonu nebo tabletu přes Bluetooth. To umožňuje přijetí platby kartou kdekoliv a kdykoliv. Nejste už tak vázání pouze na jedno místo, ale prodávat můžete prakticky odkudkoliv.

A poplatky přestávají být překážkou!
Navíc jsou pro vás mPOSy finančně velmi přívětivé. Jednorázový nákup stojí pár korun a nezavazujete se k žádné dlouhodobé nájemní smlouvě. A co je nejdůležitější – fixní náklady jsou nulové! Od teď už proto může platit kartou skutečně každý všude! Výmluvy na vysoké náklady již nejsou relevantní. Smlouvu navíc můžete zrušit kdykoliv místo podepsaní jiné dlouhodobé.

Dobrá alternativa
Co to ale vlastně je? Samotný mPOS je čtečka paměťových karet. Vypadá hodně podobně jako kalkulačka. Má klávesnici potřebnou k zadání PIN kódu a jednoduché výpočty pro ni také nejsou cizí.

Jak už jsme napsali výše, mPOS spolupracuje s platební aplikací nainstalovanou ve vašem telefonu. Stačí jen tato zařízení spárovat a můžete okamžitě platit. Potvrzení transakce je následně odesláno zákazníkovi prostřednictvím SMS nebo e-mailu. To je obrovská výhoda, protože si všichni vaši zákazníci mohou platby ukládat ve svém počítači.

Na druhou stranu ale mohou být také vytištěny v podobě klasických účtenek. Na přání zákazníka tak máte k dispozici praktickou platební metodu.

mPOS využijí úplně všichni!
Říkáte si, jestli je to vůbec pro vás vhodné? Určitě je!

mPOS je vhodný např. pro stánkaře, taxikáře, lékaře, právníky, freelancery nebo i menší obchůdky či hospůdky. Zkrátka pro všechny, kteří chtějí přijímat platby kartou a dosavadní řešení pro ně byla příliš drahá. Se zavedením takového řešení mohou i malí nebo střední podnikatele přilákat nové zákazníky.

mPOS jako perfektní možnost pro malé podnikatele

Malí podnikatelé často neumožňují platbu kartou z různých důvodů. Jste na tom stejně? Například se bojíte sankcí za nízký počet transakcí, dlouholetou nájemní smlouvu, vysoké náklady atp. Poznáváte se v tom?

Terminály typu mPOS ovšem eliminují mnohé z těchto nepříjemností! U nich nic takového neřešíte! Stávají se tak dostupnější i pro ty nejmenší podnikatele na trhu. Je to vynikající možnost, která může pomoci malým podnikatelům zvýšit svou konkurenceschopnost a rozvíjet své podnikání na trhu.

Tak co? Nezvážíte ještě jednou možnost platit kartou?


David Rewenda
David Rewenda
majitel portálu Startupisti.cz


Podobné články
Malé podniky jásají! Platební terminály usnadňují život!
Malé podniky jásají! Platební terminály usnadňují život! Spousta malých podniků nedávala až do teď svým zákazníkům vůbec možnost platit kartou. Největší ...
Spojení sil českého GISTin UP s americkým US MAC
Úspěšnost startupů mimořádně zvyšuje spojení sil českého GISTinUP s americkým US MAC  I když je GISTinUP relativně velmi mladý český projekt, v rekordně ...
Hi! Váš majordomus je stále doma a připojen!
Hi) Je nová generace internetového video-zvonku, který monitoruje vchodové dveře vašeho domova. Hi) od firmy Fenotek je inovativní, robustní a ...
Elektrické vozidlo a batoh v jednom
První přenosné elektrické vozidlo a batoh v jednom je nyní lepší než kdy jindy Movpak je první batoh, ve kterém můžete ...