Spendee má peníze, připravuje velký projekt
Český startup uspěl v prestižním globálním programu od Googlu

Bankovní revoluce je na spadnutí

O aplikaci Spendee jsem již psali. A píšeme znovu. Proč?
Česká fintech scéna o sobě dává vědět a ukazuje, že přípravy na bankovní revoluci očekávanou začátkem příštího roku běží naplno. Bankovní scéna je totiž jednou z nejrychleji se rozvíjejících, a toho chtějí využít právě české startupy a začínající firmy. Jednou z nich je také společnost Spendee.

Firma Spendee v posledním měsících obdržela investici ve výši 450 tisíc EUR a navíc jako vůbec první český startup krátce nato uspěla v prestižním globálním programu od Googlu a získala dalších 50 tisíc USD i stáž v Silicon Valley.

 


Aplikace na správu financí Spendee vám v mnohem usnadní život. Na svém chytrém mobilním telefonu totiž můžete propojit více bankovních účtů najednou a všechny je efektivně naráz spravovat. Už tak nemusíte několikrát přepínat mezi účty, už se nemusíte odhlašovat a zase přihlašovat. Jedná se tedy o jeden z významných českých fintech projektů.

Aplikace se bude neustále zlepšovat

Současná podoba této aplikace ale zdaleka není konečná. Společnost s ní má velké plány. Získané finance chce Spendee využít na zlepšování služby, růst v počtu uživatelů a především přípravu na příležitosti spojené se spuštěním PSD2.

Směrnice zásadně změní bankovní sektor

PSD2 je evropská směrnice, na základě které budou banky povinné poskytovat některé informace vybraným třetím stranám – fintech firmám, nebo i jiným bankám, pokud si to klient bude přát a dá k tomu souhlas.

Směrnice přinese zásadní proměnu bankovního trhu, jak ho známe. Dojde díky ní k otevření tradičního vztahu banky a klienta. Stejné informace jako banka budou mít, samozřejmě se souhlasem klienta, i jiné subjekty, což otevírá bezprecedentní možnosti novým finančně-technologickým projektům. To s sebou samozřejmě ponese i velmi přísné regulace, které všechny fintech projekty musí splňovat.

Aplikace Spendee pomalu trhá rekordy

Aplikaci Spendee si doposud stáhly necelé dva miliony uživatelů po celém světě. Měsíčně je nárůst stažení o 50 až 80 000. Aktivních uživatelů je již přes 600 tisíc a najdete je ve více než 180 zemích světa.


David Rewenda
David Rewenda
majitel portálu Startupisti.cz


Podobné články
weXelerate: Registrace na druhý turnus otevřená do 13. listopadu 2017!
weXelerate: Registrace na druhý turnus otevřená do 13. listopadu 2017! Největší startupový a inovační hub ve střední a východní Evropě, weXelerate spojuje velké ...
FaceUp.com - moderní technologie v boji proti šikaně
Čeští středoškoláci úspěšně bojují se šikanou. I na mezinárodním poli. Šikana. Velmi nepříjemná součást dnešních školních dnů. Podle statistik ji prakticky ...
ATTENDU - králem večírků díky aplikaci
Králem večírků díky aplikaci Pro organizaci velký firemních akcí, oslav či svateb často sáhneme po profesionálovi. Ten ví, na co se ...
HackPrague 2017 rozdal 80 000 Kč
HackPrague 2017 rozdal 80 000 Kč Nadšení vývojáři, profesionálové a studenti IT oborů se na 36 hodin společně setkali, aby za ...