V říjnu uvidíme nový PlayStation headset pro virtuální realitu od Sony – za $400!
Společnost Sony vydává v říjnu 2016 PlayStation Virtuální realitu! Na jaké specifikace se můžeme těšit? To se dočteš v následujícím článku.

Včera společnost Sony na konferenci herních vývojářů (Game Developers Conference) v americkém San Franciscu uvedla, že v říjnu uvede na trh nový VR headset pro PlayStation, který bude stát $400 (cca 10 tisíc Kč). Je důležité dodat, že tato cena nezahrnuje regulátory pohybu ani PlayStation kameru, které jsou nezbytné pro systémové schopnosti sledování pozice.

PlayStation VR (Virtual Reality), původně pojmenován jako Project Morpheus, je odpovědí Sony na aktuální ruch kolem hardwarových zařízení pro virtuální realitu, která právě míří na trh. Je exkluzivní pro konzole PlayStation 4 – a má poměrně silnou základnu instalací, když bereme v úvahu, že Sony prodala již 36 milionů PS4 konzolí od jejich prvního uvedení na trhu v roce 2013.

Během tiskové konference uvedl Andrew House, CEO společnosti Sony Computer Entertainment, že na obsahu pro PS VR se podílí více než 230 developerů. Spolu s PS VR chce Sony vydat téměř 50 her, mezi kterými nebude chybět třeba EVE: Valkyrie, Eagle Flight od Ubisoftu, The Playroom VR nebo Until Dawn: Rush of Blood. Společnosti EA, Lucasfilm a DICE také pracují na hře Star Wars: Battlefront experience, která bude rovněž dostupná pro tento Sony systém.

A co vlastně tento nový systém nabídne? Můžeme se těšit na OLED display, 5.7 palce velkou obrazovku o rozlišení 1920×1080, 360 stupňový pohyb, výseč výhledu 100 stupňů a latenci menší než 18 ms. Dále systém podporuje hry běžící maximálně ve 120 snímcích za sekundu a také 3D audio. Mezi základní součásti patří akcelerometr, gyroskop a 9 LED světýlek, díky kterým se ulehčí sledování pohybu v prostoru.

V balení najdeme helmu se sluchátky, kabely a externí výpočetní jednotku zapojitelnou do PS4. Již výše zmíněná PS kamera, kterou k systému potřebujete, vás vyjde asi na 1500 Kč.

Přesné datum vydání systému a her s ním spojených zveřejní Sony během následujících měsíců. Na této adrese: playstation.com/psvr se brzy rozběhnou předobjednávky. A jak je to s Českou republikou? Naše země, na rozdíl od takového Slovenska (bohužel), je na seznamu států, ve kterých bude PS VR dostupné v říjnu 2016. Máme se na co těšit!


David Rewenda
David Rewenda
majitel portálu Startupisti.cz


Podobné články
Obce si oblíbily notifikace pro své občany od Notifee
Informovat občany zavčasu o aktuálním dění v obcích, to je hlavní úkol každého starosty. Lidé chtějí vědět, co se bude ...
OTH a Libor Klapeč nakupuje další firmu
Nákup společnosti APPKEE, s. r. o. nebyl jediný výrazný nákup, k němuž došlo. Investiční skupina OTH, Obchodní a technologický holding, ...
Peněženku už nezapomeneš, neztratíš, nezmizí
Zažil jsem to, zrovna dnes. Natankovaná nádrž a já bez dokladů - což žádná pohroma není, ale i bez peněz, ...
Ve finále ostravského akcelerátoru zabodoval cyklostan i svítící kapalina
Autorky cyklostanu Helena Záleská a Petra Krhutová jsou vášnivé cyklistky a rády podnikají vícedenní vyjížďky spojené s kempováním. Vždy však ...