Moziah Bridges: 13-letý CEO, který vydělává miliony na svých ručně dělaných motýlcích
Moziah Bridges začal rozjíšdět svůj byznys, když mu bylo 9 let. A teď má velice prosperující firmu "Mo's Bows". Jak tohoto úspěchu dosáhnul?

Jenda z nejmladších módních ikon si vytváří své jméno skrze svou těžkou práci. Moziah Bridges (Instagramový profil) možná není ještě tak populární (prozatím), ale je to jeden z nejmladších CEO na světě. V roce 2011 a ve věku 9 let Moziah začínal se svou první společností – Mo’s Bows.

Tento chlapec má oči pouze pro budování svého masivního módního impéria, ke kterému se zavázal až do svých 20 let. Podle Celebrity Net Worth je v současnosti mentorován Daymondem Johnem, investorem v Shark Tank. Ten má síť v hodnotě $250 milionů. Mladičký CEO má za sebou již několik výstupů, mezi které patří The Steve Harvey Show, Shark Tank nebo Squawk Box, a dokonce podnikl výlet na nexyorský Mercedes-Benz Fashion Week. Tento výlet podnikl celý na náklady svého podniku.

A aby toho nebylo málo, jeho úsilí ho dovedlo až k jednomu z nejvíce renomovaných módních řetězců, Neiman Marcus. Je nutné zmínit, že jde o úspěch, kterého nebyl ještě schopen dosáhnout ani jeho mentor.

Uprostřed jeho úspěchů je tady i Moziahova rodina, která ho vždy podporovala. Jeho matka, Tramica Morris, stála u něho v každém kroku jeho cesty. Kromě maminky je tady také jeho babička, švadlena v důchodu, která jej naučila šít už v raném věku.

Jsou to pouhých 5 let po zahájení vlastní firmy a Moziah už byl schopen vybudovat velmi prosperující firmu. Ještě před představením na Shark Tank už byl schopen prodat 2000 motýlků, které osobně se svou babičkou vytvořili. Před jeho představením v televizi vydělal v příjmech neuvěřitelných 55 tisíc dolarů. Jeho úspěch prudce vzrostl po televizním vystoupení, což jeho čisté jmění velmi zvýšilo.

Představení v televizi a možnosti být mentorován velkými společnostmi mu možná pomohlo ve zvětšení svého impéria ve velmi krátkém časovém rozpětí, ale Moziah většinu nabídek odmítá. Bylo mu nabídnuto četné množství nabídek, z nichž jedna byla od vedení FUBU (společnost s čistým jměním 100 milionů dolarů), které mu nabídlo bezplatný mentoring. I tuto nabídku ovšem odmítnul.

Na tomto mladém chlapci jako je Moziah Bridges sami můžeme vidět, že začít podnikat se dá kdykoli. Stačí si najít jednoduchý a chytlavý produkt a jít do toho. Třeba i v 9 letech!

 


David Rewenda
David Rewenda
majitel portálu Startupisti.cz


Podobné články
Jiří Diblík - začal ve dvanácti
Nedávno jsme psali o aplikaci ToGo (zde). Dnes přinášíme rozhovor s Jirkou Diblíkem, který stojí za tímto nápadem. Jste velmi mladý ...
KREATIVNÍ VOUCHERY BRNO
Kreativci zpestří své podnikání Podpora spolupráce firem a zkušených kreativců s městem je velmi důležitá. Toho si je vědomo i Brno, ...
Malé podniky jásají! Platební terminály usnadňují život!
Malé podniky jásají! Platební terminály usnadňují život! Spousta malých podniků nedávala až do teď svým zákazníkům vůbec možnost platit kartou. Největší ...
Nadace Karla Janečka přijímá přihlášky do jarní #třidvajedna dílny!
#třidvajedna akcelerátory Šestidenní workshop ověřující životaschopnost projektů v počáteční fázi. Máte nápad nebo projekt, který inovativním způsobem řeší společenský problém z oblasti ...