Moziah Bridges: 13-letý CEO, který vydělává miliony na svých ručně dělaných motýlcích
Moziah Bridges začal rozjíšdět svůj byznys, když mu bylo 9 let. A teď má velice prosperující firmu "Mo's Bows". Jak tohoto úspěchu dosáhnul?

Jenda z nejmladších módních ikon si vytváří své jméno skrze svou těžkou práci. Moziah Bridges (Instagramový profil) možná není ještě tak populární (prozatím), ale je to jeden z nejmladších CEO na světě. V roce 2011 a ve věku 9 let Moziah začínal se svou první společností – Mo’s Bows.

Tento chlapec má oči pouze pro budování svého masivního módního impéria, ke kterému se zavázal až do svých 20 let. Podle Celebrity Net Worth je v současnosti mentorován Daymondem Johnem, investorem v Shark Tank. Ten má síť v hodnotě $250 milionů. Mladičký CEO má za sebou již několik výstupů, mezi které patří The Steve Harvey Show, Shark Tank nebo Squawk Box, a dokonce podnikl výlet na nexyorský Mercedes-Benz Fashion Week. Tento výlet podnikl celý na náklady svého podniku.

A aby toho nebylo málo, jeho úsilí ho dovedlo až k jednomu z nejvíce renomovaných módních řetězců, Neiman Marcus. Je nutné zmínit, že jde o úspěch, kterého nebyl ještě schopen dosáhnout ani jeho mentor.

Uprostřed jeho úspěchů je tady i Moziahova rodina, která ho vždy podporovala. Jeho matka, Tramica Morris, stála u něho v každém kroku jeho cesty. Kromě maminky je tady také jeho babička, švadlena v důchodu, která jej naučila šít už v raném věku.

Jsou to pouhých 5 let po zahájení vlastní firmy a Moziah už byl schopen vybudovat velmi prosperující firmu. Ještě před představením na Shark Tank už byl schopen prodat 2000 motýlků, které osobně se svou babičkou vytvořili. Před jeho představením v televizi vydělal v příjmech neuvěřitelných 55 tisíc dolarů. Jeho úspěch prudce vzrostl po televizním vystoupení, což jeho čisté jmění velmi zvýšilo.

Představení v televizi a možnosti být mentorován velkými společnostmi mu možná pomohlo ve zvětšení svého impéria ve velmi krátkém časovém rozpětí, ale Moziah většinu nabídek odmítá. Bylo mu nabídnuto četné množství nabídek, z nichž jedna byla od vedení FUBU (společnost s čistým jměním 100 milionů dolarů), které mu nabídlo bezplatný mentoring. I tuto nabídku ovšem odmítnul.

Na tomto mladém chlapci jako je Moziah Bridges sami můžeme vidět, že začít podnikat se dá kdykoli. Stačí si najít jednoduchý a chytlavý produkt a jít do toho. Třeba i v 9 letech!

 


David Rewenda
David Rewenda
majitel portálu Startupisti.cz


Podobné články
OTH a Libor Klapeč nakupuje další firmu
Nákup společnosti APPKEE, s. r. o. nebyl jediný výrazný nákup, k němuž došlo. Investiční skupina OTH, Obchodní a technologický holding, ...
OTH a Libor Klapeč nakupuje
Investiční skupina OTH ( Obchodní a technologicky holding  a.s.) vedená Liborem Klapečem vstupuje na technologicky trh, a kupuje společnost na ...
Jiří Diblík - začal ve dvanácti
Nedávno jsme psali o aplikaci ToGo (zde). Dnes přinášíme rozhovor s Jirkou Diblíkem, který stojí za tímto nápadem. Jste velmi mladý ...
KREATIVNÍ VOUCHERY BRNO
Kreativci zpestří své podnikání Podpora spolupráce firem a zkušených kreativců s městem je velmi důležitá. Toho si je vědomo i Brno, ...