Studenti nemusí dřít bídu s nouzí!
Máte pocit, že studium není tou nejpodstatnější životní etapou?

A co když v tomto období vytvoříte své vlastní fungující impérium, které z vás udělá jednoho z neúspěšnějších podnikatelů, a to ještě za dob studia? Ty nejužitečnější startupy všech dob založilo totiž 10 studentů.

Není zcela neobvyklé, že podnikatelé zažijí mnoho neúspěchů v době svých začátků. Některé podniky hned zkrachují, nebo jim alespoň přinesou spoustu problémů. Týká se to také Colonele Sanderse, zakladatele obřího fast foodu KFC, který svého úspěchu nabyl až v důchodu!

Na opačném konci tohoto podnikatelského spektra stojí lidé s přirozenou obchodní prozíravostí a talentem. Ano, mluvíme o lidech užívající si svůj úspěch již v raném věku, a to jako studenti.

Následující infografika se týká 10-ti nejlepších a nejcennějších začínajících firem založené studenty, včetně roku založení, celkové hodnotě podniku nebo příjmů.

Na vrchol seznamu se samozřejmě vyšplhala společnost s názvem Microsoft, založená Billem Gatesem a Paulem Allenem v roce 1975, zatímco ještě byli studenti na Harvardské univerzitě. Celková hodnota firmy sčítá přes 281 miliard $ a zaměstnává více než 117.000 lidí. I když Bill není většinovým podílníkem ve společnosti, stále je Bill Gates jedním z nejbohatších mužů na planetě.

Jedna ze zajímavých věcí, ikdyž možná né tak překvapivých, je, že tento seznam propojuje fakt, že se většinou jedná o technologické firmy. Studenti, kteří vytvořili ty nejcennější společnosti, totiž výhradně studovali v technologickém oboru.

Například Matt Mullenweg, který vytvořil WordPress, byl studentem na univerzitě v Houstonu. A určitě jste něco málo slyšeli i o Sergey Brin a Larry Page … ale věděli jste, že vyhledávač Google se zrodil z jejich úvah při společeném studiu na Stanfordu?

A teď už top 10 studentů, kteří nezažívali bídu s nouzí:

Foto: GQ.com


David Rewenda
David Rewenda
majitel portálu Startupisti.cz


Podobné články
Jiří Diblík - začal ve dvanácti
Nedávno jsme psali o aplikaci ToGo (zde). Dnes přinášíme rozhovor s Jirkou Diblíkem, který stojí za tímto nápadem. Jste velmi mladý ...
KREATIVNÍ VOUCHERY BRNO
Kreativci zpestří své podnikání Podpora spolupráce firem a zkušených kreativců s městem je velmi důležitá. Toho si je vědomo i Brno, ...
Malé podniky jásají! Platební terminály usnadňují život!
Malé podniky jásají! Platební terminály usnadňují život! Spousta malých podniků nedávala až do teď svým zákazníkům vůbec možnost platit kartou. Největší ...
Nadace Karla Janečka přijímá přihlášky do jarní #třidvajedna dílny!
#třidvajedna akcelerátory Šestidenní workshop ověřující životaschopnost projektů v počáteční fázi. Máte nápad nebo projekt, který inovativním způsobem řeší společenský problém z oblasti ...