Studenti nemusí dřít bídu s nouzí!
Máte pocit, že studium není tou nejpodstatnější životní etapou?

A co když v tomto období vytvoříte své vlastní fungující impérium, které z vás udělá jednoho z neúspěšnějších podnikatelů, a to ještě za dob studia? Ty nejužitečnější startupy všech dob založilo totiž 10 studentů.

Není zcela neobvyklé, že podnikatelé zažijí mnoho neúspěchů v době svých začátků. Některé podniky hned zkrachují, nebo jim alespoň přinesou spoustu problémů. Týká se to také Colonele Sanderse, zakladatele obřího fast foodu KFC, který svého úspěchu nabyl až v důchodu!

Na opačném konci tohoto podnikatelského spektra stojí lidé s přirozenou obchodní prozíravostí a talentem. Ano, mluvíme o lidech užívající si svůj úspěch již v raném věku, a to jako studenti.

Následující infografika se týká 10-ti nejlepších a nejcennějších začínajících firem založené studenty, včetně roku založení, celkové hodnotě podniku nebo příjmů.

Na vrchol seznamu se samozřejmě vyšplhala společnost s názvem Microsoft, založená Billem Gatesem a Paulem Allenem v roce 1975, zatímco ještě byli studenti na Harvardské univerzitě. Celková hodnota firmy sčítá přes 281 miliard $ a zaměstnává více než 117.000 lidí. I když Bill není většinovým podílníkem ve společnosti, stále je Bill Gates jedním z nejbohatších mužů na planetě.

Jedna ze zajímavých věcí, ikdyž možná né tak překvapivých, je, že tento seznam propojuje fakt, že se většinou jedná o technologické firmy. Studenti, kteří vytvořili ty nejcennější společnosti, totiž výhradně studovali v technologickém oboru.

Například Matt Mullenweg, který vytvořil WordPress, byl studentem na univerzitě v Houstonu. A určitě jste něco málo slyšeli i o Sergey Brin a Larry Page … ale věděli jste, že vyhledávač Google se zrodil z jejich úvah při společeném studiu na Stanfordu?

A teď už top 10 studentů, kteří nezažívali bídu s nouzí:

Foto: GQ.com


David Rewenda
David Rewenda
majitel portálu Startupisti.cz


Podobné články
OTH a Libor Klapeč nakupuje další firmu
Nákup společnosti APPKEE, s. r. o. nebyl jediný výrazný nákup, k němuž došlo. Investiční skupina OTH, Obchodní a technologický holding, ...
OTH a Libor Klapeč nakupuje
Investiční skupina OTH ( Obchodní a technologicky holding  a.s.) vedená Liborem Klapečem vstupuje na technologicky trh, a kupuje společnost na ...
Jiří Diblík - začal ve dvanácti
Nedávno jsme psali o aplikaci ToGo (zde). Dnes přinášíme rozhovor s Jirkou Diblíkem, který stojí za tímto nápadem. Jste velmi mladý ...
KREATIVNÍ VOUCHERY BRNO
Kreativci zpestří své podnikání Podpora spolupráce firem a zkušených kreativců s městem je velmi důležitá. Toho si je vědomo i Brno, ...