Tim Cook promluvil o budoucnosti Applu

Minulý týden, CEO Applu Tim Cook společně s top managementem Applu zasedal v sídle Infinite Loop ve městě Cupertino. Právě zde probíhal meeting, kde odhalili informace ohledně budoucnosti společnosti.

Podle 9TO5Mac, Cook a Jeff Williams, vyřkli spoustu oznámení souvisejících s novými zaměstnaneckými výhodami, budoucím růstem iPadu, prodeje Apple Watch, o budoucích maloobchodních prodejen v Číně nebo Apple Campusu 2.

Cook údajně začal svou přednášku oznámením o tržbách Applu. iPhone byl nazván „největší obchodní budoucností desetiletí“ – prodali 74,8 milionu iPhonů v rekreačním čtvrtletí – tak stačil pokrýt veškeré obyvatelstvo v Londýně, New Yorku, Šanghaji a Pekingu. Dále vyhlásil Apple Watch jedním z „nejžhavějších“ vánočních dárků, jelikož překonal prodej iPhonu v roce 2007.

Apple údajně pracuje na elektromobilu a potenciálně virtuální nebo rozšířené realitě.

V reakci na zpomalení prodeje iPadu, Cook poznamenal, že očekává růst tržeb iPadu po odhalení nového produktu v březnu 2016. Jasnou budoucnost ovšem vidí v TV Apple a tvOS, čímž připravují půdu pro „inteligentní“ budoucnost Applu v obývacím pokoji. Apple údajně pracuje na svých kabelových službách, a v poslední době jednají o licenčním exkluzivním televizním obsahu pro svůj set-top box.

Diskutovalo se o přenesení služby Applu Music na Android, chtějí si tak otevřít další dveře do budoucnosti prostřednictvím divizí jiných platforem.

Došlo také na téma nového sídla společnosti Apple Campus 2 s tím, že zaměstnanci Applu se budou pravděpodobně stěhovat do konce ledna 2017. Zdůraznil, jak důležitý krok to pro Apple bude, už jen kvůli flexibilitě a možnosti vytváření větších akcí na své vlastní půdě. Již se nemusí spoléhat na místa v San Francisku nebo San Jose. Cook údajně nazval nový areál za „dar“ pro budoucnost zaměstnanců Apple.

A mluvilo se i o zaměstnaneckých výhodách, již brzy bude vyhlášena dvojice time-off benefitů pro zaměstnance. Půjde o prodloužení placeného volna až na 4 týdny v případě, že se musíte starat o nemocného člena rodiny. Pracuje se také na nových řešeních k udržení talentů v celé společnosti.

A konečně, Cook se dotkl otázek týkajících se Applu v závislost na iPhone, a jak Indie a další rozvíjející se trhy hrají roli v budoucnosti společnosti.

Cook poznamenal, že Apple má prostor k růstu díky iPhonu po celá desetiletí. Příležitost k růstu vidí v Indii, kde trh hladoví po technologii 4G LTE, zde je jejich největší potenciál a chtějí do země přinést své maloobchodní prodejny.

Klíčem k budoucnosti je samozřejmě Čína, kde Apple plánuje otevřít svůj 40. obchod na konci léta. V závěru potvrdil, že není nutné iPhony slevňovat, z výzkumu vychází, že lidé napříč těmito regiony jsou ochotni utratit raději více peněz za lepší zážitek.

Zdroje: 9to5mac.com


David Rewenda
David Rewenda
majitel portálu Startupisti.cz


Podobné články
Jiří Diblík - začal ve dvanácti
Nedávno jsme psali o aplikaci ToGo (zde). Dnes přinášíme rozhovor s Jirkou Diblíkem, který stojí za tímto nápadem. Jste velmi mladý ...
KREATIVNÍ VOUCHERY BRNO
Kreativci zpestří své podnikání Podpora spolupráce firem a zkušených kreativců s městem je velmi důležitá. Toho si je vědomo i Brno, ...
Malé podniky jásají! Platební terminály usnadňují život!
Malé podniky jásají! Platební terminály usnadňují život! Spousta malých podniků nedávala až do teď svým zákazníkům vůbec možnost platit kartou. Největší ...
Nadace Karla Janečka přijímá přihlášky do jarní #třidvajedna dílny!
#třidvajedna akcelerátory Šestidenní workshop ověřující životaschopnost projektů v počáteční fázi. Máte nápad nebo projekt, který inovativním způsobem řeší společenský problém z oblasti ...