iqSTARTUP – Chytrý start Vašeho podnikání
Na otázky odpovídá Jakub Domitra, spoluzakladatel projektu iqSTARTUP

iqSTARTUP – Chytrý start Vašeho podnikání

Chcete založit svůj vlastní byznys a nevíte jak? Máte hromadu otázek, nápadů a zároveň nevíte, kde začít? V tomto rozhovoru se dozvíte o firmě iqSTARTUP, která se rozhodla podat všem začínajícím podnikatelům pomocnou ruku a usnadnit jim vstup do byznysové divočiny:

Na otázky odpovídá Jakub Domitra, spoluzakladatel projektu iqSTARTUP

Povězte nám více o tomto unikátním projektu.
Ze slovního spojení iqSTARTUP vyplývají dvě hlavní myšlenky – být společností, která pomáhá firmám a podnikatelům na jejich úplném startu se vším, s čím se můžou v začátcích podnikání potýkat. Zároveň se snažíme nacházet nové cesty, které jsou pro dané klienty nejefektivnější. Máme širokou databázi partnerů, odborníků, kteří se aktivně zapojují do vize naší firmy.

Jak dokážete pomoci pří zakládaní firmy? Nejedná se jen o klasické založení s.r.o. ?
Nejedná. Hlavním cílem je výrazná úspora času pro začínající podnikatele a vyřešení veškerých náležitostí, jež se pojí se založením podnikání. Uvědomujeme si, že ne každý ví, jak a kde zařídit jednotlivé dokumenty, povolení, licence a jiné potřebné oficiality. Ke startu podnikání patří i vytvoření webových stránek, loga a dalších neméně důležitých složek, které našim klientům šijeme na míru.

Jak konkrétně vypadá vaše nabídka? Co je vaším cílem?
Záleží na tom co vJakub Domitray, potažmo vaše firma, potřebujete. Hlavním smyslem našich služeb obecně je ušetřit čas, který byste jinak trávili „neefektivně“, vyřizováním administrativních záležitostí a studováním obchodních podmínek a právních dokumentů. Tento čas můžete investovat do svého podnikání. Naše služby jsou nyní odstupňovány tak, aby byly pro začínající podnikatele co nejjednodušeji uchopitelné a přehledné. Cílem je, aby podnikatel získal kompletní zázemí pro start svého podnikání.

V nejčastěji realizované zakázce si od klienta převezmeme všechny potřebné podklady a založíme s.r.o., napojíme na ni firemní telefon, založíme firemní účet, zajistíme tvorbu loga i vizitek pro co nejrychlejší start podnikání. V případě zájmu zajistíme sídlo kanceláře (v Praze čí Brně). Toto je první část na cestě k úspěšnému podnikání.
Ovšem aby byla firma pořádně vidět a nevznikly případné komplikace s úřady, je vhodné zapojit i další služby. Ty zajistí povinné přihlášení k úřadům, konzultace obchodního modelu a strategie s našimi kolegy z portálu Busyman.cz a odborným právníkem, založení profilů na sociálních sítích a webové stránky. V této podobě už klient i jeho firma stojí na pevných základech, schopni pustit se do podnikání.

 

V jakých oblastech můžete pomoci?
Pomáháme s celou škálou věcí, se kterými se začínající podnikatel může setkat. Ať už stojí na samém počátku a teprve řeší podnikatelský plán, přes založení s.r.o. a s tím spojenými byrokratickými úkony a přihlášení k úřadům, až po vytvoření loga, webových stránek, firemní identity, marketingové komunikace, registrace ochranné známky, právního poradenství ad. Spolupracujeme pouze s nejvýznamnějšími partnery v daných odvětvích. To nám umožňuje nabídnout více než několik desítek různých produktů a služeb.

Co když již aktivně podnikám, ale přesto chci využít služeb iqSTARTUPu?
To přece není problém, jsme tady pro každého, kdo uvažuje o podnikání nebo už začal.

Prostřednictvím našeho partnerského portálu iqFIRMA.cz totiž dokážeme pomoci již fungujícím, zavedeným firmám, společnostem, které už aktivně fungují, ale chtějí snížit své výdaje, případně poradit s novým produktem či službou.

Jste schopni zajistit i individuální požadavky?
Ani okruh naší specializace není nekonečný, takže je zřejmé, že některé otázky nebudeme moci zodpovědět ihned. Naší prací ale je zkontaktovat odborníky, zabývat se zadaným problémem a naleznout pro klienta přesně takové řešení, které mu bude vyhovovat.

 

iqstartup projekt

Na Vašich stránkách je nově ke stažení i e-book, co v něm čtenář nalezne?
Často se potkáváme s tím, že začínající podnikatel tráví desítky hodiny na internetu a pátrá po tom, co má vlastně dělat, když začíná podnikat. Právě proto vznikl náš e-book, který mu pomůže zorientovat se v základech podnikání. Nezodpoví všechny otázky do detailu, na to by asi stovky stran nestačily. Naší snahou totiž bylo podat informace co nejjednodušeji a vyhnout se právnickým formulacím tak, aby byl dokument uchopitelný pro každého, a to i bez odborného vzdělání a udělal si základní přehled, zda vlastně má podnikat a jaké základní kroky pro to musí učinit. Tento e-book nabízíme zcela zdarma i ke stažení.

Může si vás začínající podnikatel vůbec dovolit?
Čas má svou cenu a ta je pro každého jiná. Naši cenovou nabídku proto přizpůsobujeme finančním možnostem klienta a jeho požadavkům. Na stránkách www.iqstartup.cz je formulář, kam stačí zadat vaše požadavky, a my vás kontaktujeme s předběžnou kalkulací. Pak stačí domluvit osobní schůzku, potřást si pravicemi a od té chvíle se můžete věnovat jen tomu, co vás na vašem podnikání baví. O to ostatní se už postaráme my!


David Rewenda
David Rewenda
majitel portálu Startupisti.cz


Podobné články
Jiří Diblík - začal ve dvanácti
Nedávno jsme psali o aplikaci ToGo (zde). Dnes přinášíme rozhovor s Jirkou Diblíkem, který stojí za tímto nápadem. Jste velmi mladý ...
Sliders.cz: nadějný nováček mezi hudebními přehrávači
Autorem nápadu a zároveň výhercem ceny hlavního partnera je student informatiky na VŠB – Technické univerzitě Ostrava Viktor Nawrath. Dlouho ...
André Dravecký: ShipVio se stane významným hráčem na poli logistiky a přepravy zásilek
Přímo na jednom workshopu GISTinUP jsme se potkali se zakladetalem startupu ShipVio a udělali rozhovor. A o kom že to ...
"Místo aby stát podnikatelům pomáhal, staví jim do cesty překážky"
"Místo aby stát podnikatelům pomáhal, staví jim do cesty překážky" říká Jakub Domitra, výkonný ředitel projektu iq STARTUP O tomto projektu ...